۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ خرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت اداره کل مدیریت بحران دفترمدیریت بحران
صفحه اصلی
1397/07/17 در رابطه با حادثه سيل اخير مازندران اعتبار تملك دارايي سرمايه اي و اعتبار هزينه اي لازم به دولت محترم پيشنهاد گرديده است‌‌
در رابطه با حادثه سيل اخير مازندران اعتبار تملك دارايي سرمايه اي و اعتبار هزينه اي لازم به دولت محترم پيشنهاد گرديده است‌‌
رئيس سازمان مديريت بحران كشور گفت: در رابطه با حادثه اخير اعتبار تملك دارايي سرمايه اي و اعتبار هزينه اي لازم به دولت محترم پيشنهاد گرديده است‌‌ كه انتظار مي رود برآورد خسارات در بخش هاي مختلف زيرساخت ها و واحدهاي مسكوني هر چه سريعتر در قالب فرمهاي ابلاغي تهيه و به سازمان مديريت بحران منعكس گردد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان مديريت بحران كشور، اسماعيل نجار معاون وزير و رئيس سازمان مديريت بحران كشور صبح امروز به منظور بررسي وضعيت سيل زدگان به استان مازندران سفر كرد.
رئيس سازمان مديريت بحران كشور در بدو ورود در جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران شهرستان نوشهر در محل فرمانداري با حضور احمدي نماينده نوشهر در مجلس شوراي اسلامي، فرمانداران نوشهر، چالوس و كلاردشت شركت كرد.
وي با بيا اينكه گزارش اوليه خسارت سيل ديشب در جلسه هيات وزيران مطرح شده است افزود: خسارات سيل اخير در بخش هاي مختلف در شهرستان نوشهر در حال برآورد است كه با توجه به اهتمام ويژه دولت و سفر رئيس سازمان برنامه و بودجه اميدواريم بخشي از منابع مالي براي جبران خسارت سيل پس از تصويب در هيات دولت به سرعت در اختيار مناطق درگير سيل قرار مي گيرد.
نجار ضمن تشريح اقدامات دستگاههاي اجرايي ذيربط در استان مازندران اظهار داشت: مشكلات پيش آمده در رابطه با پلهاي تخريب شده مورد بحث و بررسي قرار گرفت و تصميمات لازم به منظور رفع موانع و بازگشايي تمامي راه هاي ارتباطي استان اتخاذ شده است.
معاون وزير كشور ضمن تشكر و قدرداني از اقدامات اداره كل مديريت بحران و دستگاههاي عضو شوراي هماهنگي مديريت بحران استان مازندران گفت: بر اساس گزارش سازمان هواشناسي حدود 300 ميليمتر بارندگي در رامسر ثبت شده است كه اين ميزان در اين بازه زماني بسيار قابل توجه است.
رئيس شوراي هماهنگي مديريت بحران كشور همچنين به بحث تغيير اقليم در كشور و مشكلات خشكسالي و بارش هاي شديد ناشي از آن اشاره كرد و گفت: سطح حادثه بايد مشخص شود و بر اساس آن امكانات و تجهيزات مورد نياز با انجام هماهنگي هاي لازم و بر اساس دستورالعمل هاي ابلاغي نظير شرح وظايف فرمانداران فراهم شود تا با اقدامات به موقع از تسري آن به سطوح بالاتر جلوگيري شود.
رئيس سازمان مديريت بحران كشور با تاكيد بر عدم ساخت و ساز در حريم رودخانه ها تصريح كرد: ساماندهي رودخانه ها بايد بر اساس دوره بازگشت وقوع سيلاب با مطالعات فني لازم انجام شود.
تعداد بازدید: 11
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal