۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ خرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت اداره کل مدیریت بحران دفترمدیریت بحران
صفحه اصلی
1397/07/18 اصلاح روند اعتبارات مديريت بحران
اصلاح روند اعتبارات مديريت بحران
معاون وزير كشور با اشاره به اهميت زمان در مديريت مناسب بحران خواستار اصلاح روند تامين اعتبارات اين بخش شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان مديريت بحران كشور، اسماعيل نجار معاون وزير و رئيس سازمان مديريت بحران كشور در حاشيه بازديد از مناطق سيل زده شهرستان هاي نوشهر، چالوس و كلاردشت واقع در غرب مازندران به خبرنگار ايرنا گفت كه در حال حاضر روند تامين اعتبارات بحران كشور طولاني و كند است و با روح و ذات مديريت بحران سازگاري ندارد.
وي توضيح داد: هم اكنون تنها پنج درصد از اعتبارات بحران كشور به صورت شناور (گلوبال)، سه درصد براي پيشگيري و 2 درصد طبق قانون براي مقابله با بحران در نظر گرفته مي شود در حالي كه با توجه به ماهيت حل مشكلات در مواقع بحراني بايد اعتبارات بموقع و سريع در اختيار مديريت بحران كشور قرار گيرد تا هرچه زودتر از آن استفاده لازم به عمل آيد.
نجار گفت: اعتبارات بحران كشور در اختيار سازمان برنامه بودجه است كه پس از بررسي بحران و ارائه درخواست از سوي وزارت كشور به آن سازمان و تصويب هيات دولت اختصاص مي يابد و اين روند طولاني با ذات حادثه و بحران سازگار نيست.
رئيس سازمان مديريت بحران كشور افزود: اعتبارات بحران بايد در اختيار وزارت كشور قرار گيرد تا در سريع ترين زمان ممكن براي رفع مشكلات ناشي از بحران هزينه شود.
وي با اشاره به پي گيري در حال انجام براي تغيير روند تخصيص اعتبار در دولت و مجلس، گفت: براي رفع اين مشكل بايد اعتبار به صورت تنخواه در اختيار مديريت بحران باشد تا بتوان در زمان بحراني هزينه كرد، ضمن اينكه مديريت بحران در زمينه هزينه كردن اين اعتبارات بايد پاسخگو باشد.
نجار به منظور بررسي آخرين وضعيت سيل استان مازندران به اين منطقه سفر كرده است.
وي پس از بازديد از مناطق سيل زده در نشست ستاد مديريت بحران شهرستان هاي نوشهر، چالوس و كلاردشت شركت كرد.
تعداد بازدید: 14
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal