۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ خرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت اداره کل مدیریت بحران دفترمدیریت بحران
صفحه اصلی
1397/10/18 شتاب دهنده هاي كسب و كار بايد در استان رشد كنند
شتاب دهنده هاي كسب و كار بايد در استان رشد كنند
معاون علمي و فناوري رييس جمهوري كه در حاشيه بازديد از نمايشگاه توانمندي هاي پارك علم و فناوري استان سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: شتاب دهنده هاي كسب و كار بايد در استان رشد كنند تا بتوانند از مزاياي پارك هاي علم و فناوري استفاده كنند؛ اين در حاليست كه با اختصاص بسته هاي حمايتي از شركت هاي دانش بنيان حمايت خواهيم كرد.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي؛ دكتر ستاري ، افزود: اختصاص محيط كسب و كار در كنار حمايت هاي مالي و ساير موارد از جمله حمايت هاي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري است كه در اختيار شركت هاي دانش بنيان قرار مي گيرد.
معاون علمي و فناوري رييس جمهوري ، ضمن تاكيد بر نقش پارك علم و فناوري استان در اين خصوص ، گفت: پارك علم و فناوري استان مسئول هماهنگي ميان دستگاه هاي اجرايي در حوزه صدور مجوز و ساير حمايت هاي لازم از شركت هاي دانش بنيان است كه بايد فعال شوند.
وي ادامه داد: پارك علم و فناوري استان در اين زمينه فعاليت قابل قبولي دارند ولي بايد اين فعاليت ها در ابعاد كمي و كيفي گسترش يابند.
ستاري، خاطر نشان كرد: حمايت از پارك علم و فناوري وظيفه معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري است و فقط بخش كوچكي از حمايت هاي معاونت علمي و فناوري مربوط به حمايت هاي مالي است.
معاون علمي و فناوري رييس جمهوري ، افزود: ما در اين استان به دنبال تشكيل يك اكوسيستم دانش بنيان هستيم كه بسيار حائز اهميت است و حمايت از جوانان را به دنبال خواهد داشت.
ستاري ، اراده حمايت از جوانان را از تزريق پول و تسهيلات مهم تر دانست و افزود: عمده شركت ها مشكل بازار فروش دارند كه بخشي از اين مهم ميسر نمي شود مگر با تجاري سازي و رقابتي كردن قيمت ها.
معاون علمي و فناوري رييس جمهوري ، بر همكاري تمام ارگانهاي استان در حوزه شركت هاي دانش بنيان ، تاكيد كرد و گفت: در استان خراسان جنوبي شركت هايي در حوزه آي . تي وجود دارند كه در كشور مطرح بوده و در حال ارائه خدمات هستند.
ستاري ، به مشكل كمبود فضاي استقرار واحدهاي فناور در استان اشاره كرد و گفت: پارك علم و فناوري استان براي احداث ساختمان داراي بودجه بوده و نياز به همكاري در استان دارد ولي سياست معاونت علمي و فناوري در خصوص شركت هاي كوچك اين است در صورت واگذاري ساختمان از سوي استان براي تامين فضاي استقرار شركت هاي فناور، كل هزينه هاي تجهيز پرداخت خواهد شد.
ستاري، تاكيد كرد: براي بهره مندي هر چه بيشتر استان از موضوعات دانش بنيان، بايد مراكز رشد دهنده هاي كسب و كار را در استان فعال شوند.
تعداد بازدید: 6
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal