۱۳۹۷ جمعه ۱ تير
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت اداره کل مدیریت بحران دفترمدیریت بحران
صفحه اصلی
1395/12/11 معاون پیشگیری و پیش بینی اعلام کرد: مردم آموزش دیده بهترین امدادگران/ هر خانواده یک امدادگر
معاون پیشگیری و پیش بینی اعلام کرد: مردم آموزش دیده بهترین امدادگران/ هر خانواده یک امدادگر
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، بهنام سعیدی با اشاره به لایحه قوانین سازمان مدیریت بحران که برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال شده، گفت: دولت در این حوزه وظایفش را انجام داده و امیدواریم به زودی مورد تایید نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

سعیدی با تاکید بر این که مجلس هم اکنون در حال انجام برنامه های کارشناسی برای بررسی و تصویب قانون سازمان مدیریت بحران است،‌ گفت: امیدواریم بزودی این لایحه در مجلس تصویب شود.

وی درباره وظایف سازمان مدیریت بحران، افزود: این سازمان هم اکنون نیز در حال هماهنگی های لازم با نهادها و ارگان‌‌ها مربوط در حوزه بحران است.

سعیدی با اشاره به حادثه خیز بودن کشور، گفت: برخی از حوادث همچون سیل،‌ رانش،‌زلزله، گرد و غبار و خشکسالی مهمترین مخاطرات طبیعی در کشور هستند.

معاون سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر این که جلوی وقوع برخی بحران ها را نمی توان گرفت، افزود: اما می توان با مقابله صحیح با آن همچون ایمن سازی ساختمان ها، بکارگیری مصالح استاندارد، نیروی ماهر و نظارت درست، زیان و خسارات را کاهش داد.

وی نظارت مسئولان و حساسیت مردم را در راستای کاهش خسارات ناشی از حوادث و بلایا بسیار تاثیر گذار دانست و گفت: در این راستا از طرح خادم (خانواده آماده در مخاطرات)‌ هلال احمر حمایت جدی می کنیم زیرا بهترین امدادگران در هنگام وقوع حادثه مردم هستند.

وی به شعار هر خانواده یک امداد گر اشاره کرد و گفت: در طرح ملی خادم قرار است تمام خانوارهای ایرانی آموزش ابتدایی امدادی را در منازلشان فرا گیرند.

سعیدی با تاکید بر این که وزارت کشور از طرح خادم حمایت می کند،‌ گفت: سازمان مدیریت بحران از هر طرح آموزشی که به امر آموزش مقابله با بحران به مردم کمک کند، حمایت می کند.

وی اظهار داشت:‌ مثلا قبل از وقوع سیلاب، مسئولان باید بدانند که رودخانه ‌ها باید لایروبی شوند و مردم آگاه باشند که نکات ایمنی لازم را رعایت کنند و از نزدیک شدن به بستر رودخانه جدا خوداری کنند؛ و این آگاهی ها را می توانند از طرح های آموزشی همچون خادم فراگیرند.
تعداد بازدید: 102
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal