۱۴۰۰ دوشنبه ۴ بهمن
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت اداره کل مدیریت بحران دفترمدیریت بحران
صفحه اصلی
1400/08/04 یکصد مصوبه، رهاورد سفر رئیس جمهور به استان
یکصد مصوبه، رهاورد سفر رئیس جمهور به استان
استاندار خراسان جنوبی گفت: سفر نوزدهم شهریورماه رئیس جمهور، یکصد مصوبه به همراه داشت که در حال پیگیری است.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ حمید ملانوری با بیان این مطلب در دیدار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند که با حضور معاونین استانداری همراه بود، خاطرنشان کرد: اجرای کامل این مصوبات، تحولات بزرگی را به همراه خواهد داشت.
وی با اشاره به تأکید رئیس جمهور بر پرداخت دیون پیمانکاران پروژه های عمرانی، تصریح نمود: این دیون جمع بندی و ارسال شده و امیدواریم با تأمین اعتبار لازم، علاوه بر پرداخت دیون، تحرکی در تکمیل پروژه های عمرانی استان نیز صورت پذیرد.
به گفته وی؛ احداث خط انتقال سوخت به استان ،تکمیل راه آهن، دوبانده کردن جاده ها ،توسعه بخش کشاورزی(به ویژه کشت گلخانه)، دامداری و نهاده های دامی ،حل و فصل مسائل واحدهای تولیدی ، توسعه سرمایه گذاری ها در استان و... به عنوا مصوبات سفر مورد تأکید دکتر رئیسی و در سطح استان و ملی در حال پیگیری است .
استاندار به دستور رئیس جمهور در خصوص لزوم احیای قنوات استان اشاره کرد وگفت:ستاد احیا، مرمت و مدیریت قنوات استان با مسئولیت استاندار تشکیل شده و امیدواریم نتایج خوبی به همراه داشته باشد.
ملانوری با تأکید بر نقش معادن در توسعه، متذکر شد: معادن فعال که توسط بخش خصوصی اداره می شوند یا زیر نظر ایمیدرو هستند، مکلف به پرداخت حقوق دولتی می باشند، لذا باستناد قانون، این مبالغ باید در تأمین زیرساخت ها و در راستای تولید هزینه شوند.
وی به اقدامات صورت گرفته در حوزه معادن استان اشاره کرد و از آغاز طرح مطالعات اکتشافات معادن گفت که از هفته گذشته در چهار شهرستان کلید خورده و 180 نیروی متخصص از سراسر کشور فراخوان شده اند تا طی یکسال آینده ذخایر معدنی استان را مشخص نمایند.
استاندار گفت: با عنایت به فرارسیدن فصل برداشت زرشک و زعفران و با وجود دغدغه کشاورزان، سازمان تعاون روستایی به این موضوع ورود پیدا کرده است.
به گفته وی؛ به تعاون روستایی پیشنهاد شده، قیمت خرید این محصول را افزایش دهد.
ملانوری از اقدامات انجام شده در راستای ثبت اولیه تعاونی تولید کنندگان محصولات استراتژیک گفت و تصریح نمود: کل کشاورزان سهامدار ان این تعاونی می شوند تا در بحث تولید، برداشت ،فرآوری ، بازار و بسته بندی این محصول ورود جدی نمایند.
وی ادامه داد: برای خرید زعفران هم براساس کیفیت، قیمت گذاری مناسب و تا کیلویی 20 میلیون و چهارصد هزار تومان تعیین شده و در این راستا هزار میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق حمایت از محصولات کشاورزی جذب شده است.
استاندار به کاشت محصول پسته در استان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به حجم زیر کشت پسته استان، انجمن پسته کشور این هفته به استان سفر می کند تا برنامه ریزی صحیح ، منطقی و اصولی بر توسعه محصول پسته صورت گیرد.
ملانوری با اشاره به فعال بودن مرز ماهیرو، از جلساتی گفت که بین تجار ایرانی و افغانستانی در حال انجام است تا در قالب همکاری های بازرگانان ادامه یابد.
وی به اقدامات انجام شده برای بازگشایی بازارچه یزدان گفت و تصریح نمود: فعالیت در این مرز که در قالب خرده فروشی شروع شده در حال افزایش است لذا در صددیم میل 73 و دوکوهانه نیز که زیرساخت‌های لازم را دارند، فعال شوند.
استاندار در ادامه از توفیقات ستاد توسعه خاوران گفت و با اشاره به این که فرصت های سرمایه گذاری استان در حال اطلاع رسانی است، خاطرنشان کرد: با اقبال سرمایه گذاران داخل و خارج استان، به میزان 5 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری تفاهم نامه امضاء شده که عمده پروژه های مربوط به این تفاهم نامه ها شروع شده و در حال فعالیت هستند.
ملانوری مدیریت بیماری کرونا در استان را نیز تشریح کرد و با مطلوب خواندن شرایط، گفت: در بحث رعایت پروتکل ها باید بیش از پیش دقت کنیم و لازم است در این خصوص فرهنگ سازی شود.
تعداد بازدید: 629
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal